22 września 2023
Bieg Niepodległości już 11 listopada w Gdyni!
11 listopada, w 105. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbędzie się Bieg Niepodległości, którego organizatorem będzie Gdyńskie Centrum Sportu. W ramach imprezy wystartują również dzieci, młodzież i miłośnicy Nordic Walking.
Jako pierwsi na 10 km trasę ruszą zawodnicy startujący w Biegu Głównym i Marszu Nordic Walking. Po zakończeniu zmagań na najdłuższej trasie, do rywalizacji staną najmłodsi adepci biegania. Wzorem ubiegłych edycji wystartują w Biegu Juniora, Młodzika, Starszaka i Malucha. W tym ostatnim, najbardziej obleganym i cieszącym się największa popularnością, dzieci będą mogły startować wraz ze swoimi opiekunami. Będzie to doskonały czas na rodzinne spędzenie świątecznego popołudnia.
Start i meta każdego z biegów będą miały miejsce na ulicy Kazimierza Górskiego. Trasa główna podczas Biegu Niepodległości jest z pewnością doskonale znana stałym bywalcom imprez biegowych w Gdyni. To jedna z najszybszych tras, z małą sumą wzniesień. Należy zatem spodziewać się bardzo dobrych rezultatów.
Przypomnijmy, że w ostatniej edycji gdyńskiego Biegu Niepodległości udział wzięło ponad 2000 zawodników z całego kraju. Grono to dopełniło blisko 1000 dzieci, które rywalizowały w Biegach Młodzieżowych.
Zapisy już wystartowały. Szczegóły oraz rejestracja na stronię internetowej: www.gdyniasport.pl



28 kwietnia 2023
GRUPA WB wspiera młode szczypiornistki z Gdyni.
Dzięki wsparciu Grupy WB młode zawodniczki SPR Gdynia mogą rozwijać swoje pasje sportowe i doskonalić umiejętności.
Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Gdynia prowadzi osiem żeńskich zespołów piki ręcznej w sześciu kategoriach wiekowych. Dzięki doświadczonej kadrze trenerskiej gwarantującej wysoki poziom szkolenia wychowanki SPR Gdynia zajmują czołowe lokaty w rozgrywkach ligowych, oraz odgrywają kluczową rolę w drużynach reprezentacji zarówno województwa pomorskiego, jak i młodzieżowych reprezentacji Polski.
GRUPA WB, jeden z największych polskich producentów zaawansowanych rozwiązań w dziedzinie obronności, bezpieczeństwa publicznego i elektroenergetyki, od lat angażuje się w akcje wspierające inicjatywy sportowe.
Nie bez znaczenia są mocne związki GRUPY WB z Wybrzeżem – aż pięć wchodzących w jej skład spółek ma swoje siedziby w Gdyni. Miasto jest centrum ich działalności i sukcesów, dlatego szczególnie istotne jest wpieranie lokalnych inicjatyw sportowych i promowanie rozwoju fizycznego młodzieży.

11 kwietnia 2023
Nocny Bieg Świętojański powraca po latach!
W Gdyni ponownie pobiegniemy nocą! Dobrze znany i najbardziej lubiany bieg powraca po 4 latach przerwy. Gdyńskie Centrum Sportu już teraz zaprasza do wzięcia udziału i wspólnego przebiegnięcia dystansu 10 kilometrów w nocy z 23 na 24 czerwca.
Organizatorem imprezy, która dotychczas odbyła się już 15-krotnie, niezmiennie jest Gdyńskie Centrum Sportu. Przed przerwą spowodowaną pandemią cieszyła się ona bardzo dużym zainteresowaniem i była jednym z biegów Grand Prix Gdyni, w którym startowało ponad 25 000 zawodników z całego świata. Wtedy też bariera 30 minut była regularnie łamana przez najszybszych biegaczy, a rekordowy start odbył się w 2014 roku, kiedy reprezentujący Kenię Daniel Muteti minął linię mety po 29 minutach i 1 sekundzie.
Od 2017 roku start i metę biegu przeniesiono ze Skweru Kościuszki na ulicę Kazimierza Górskiego obok hali Polsat Plus Arena Gdynia. Uczestnikom bardzo przypadła do gustu nowa trasa, której elementem jest wymagający podbieg. Dla niejednego uczestnika stanowił on nie lada wyzwanie, a co za tym idzie wbiegnięcie na linię mety przynosiło biegaczom ogromną satysfakcję. Trudność trasy nie przeszkodziła zwycięzcom do złamania bariery 30 minut. W trzech ostatnich Nocnych Biegach Świętojańskich po zmianach triumfowali:
- 2019 rok: Mykola Lukhymchuk (29 minut i 54 sekundy),
- 2018 rok: Marcin Chabowski (29 minut i 31 sekund),
- 2017 rok: Joseph Mutwanthei MUMO (29 minut i 35 sekund).
Pierwszy Nocny Bieg Świętojański odbył się 18 czerwca 2005 roku. W zawodach wystartowało 177 uczestników, a zwycięzcą został Piotr Drwal z czasem 30 minut i 59 sekund.
– Z łezką w oku powracam wspomnieniami do początków Nocnego Biegu Świętojańskiego – wspomina Piotr Suchenia, zdobywca maratońskiej korony świata i pracownik Gdyńskiego Centrum Sportu, który organizował pierwszą edycję zawodów. – Trasa wiodła wyłącznie przez ulicę Świętojańską, a start zlokalizowany był na skrzyżowaniu z ulicą 10 lutego. Kilkakrotnie wbiegaliśmy i zbiegaliśmy najbardziej znaną ulicą w Gdyni. Każda kolejna edycja zawodów cieszyła się większą popularnością, a Nocny Bieg Świętojański zapisał się na stałe w kalendarzu każdego biegacza – dodaje.
W ubiegłym roku na gdyńskie ulice po przerwie powrócił Bieg Niepodległości. W biegu głównym i marszu Nordic Walking udział wzięło ponad 2000 zawodników z całego kraju. Grono to dopełniło niespełna 1000 dzieci, które rywalizowały w biegach młodzieżowych.
– Wszystko to pokazuje, że w Gdyni można spełniać swoje biegowe marzenia. Jest to doskonałe miejsce do organizowania imprez sportowych, dlatego Nocny Bieg Świętojański oraz Bieg Niepodległości ponownie powracają do Gdyni – podsumowuje Paweł Brutel, zastępca dyrektora GCS.
Trasa i dzień rozpoczęcia zapisów do obydwu biegów już wkrótce zostaną zaprezentowane na stronie internetowej Gdyńskiego Centrum Sportu (www.gdyniasport.pl).

08 marca 2023
Gdynia zaprasza na dwa biegowe święta
Nocny Bieg Świętojański rozświetlonymi ulicami miasta oraz biało-czerwony Bieg Niepodległości, to imprezy, które w 2023 wracają do kalendarza imprez sportowych organizowanych przez Gdyńskie Centrum Sportu. Znane są już daty tegorocznych sportów. Warto umieścić je w swoich kalendarzach i już teraz zaplanować sobie czas w nocy z 23 na 24 czerwca i 11 listopada.
– Decyzja zapadła, więc można zacząć trenować i szykować się do naszych dwóch topowych imprez biegowych. Będą to Nocny Bieg Świętojański oraz Bieg Niepodległości – informuje Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu i dodaje: – W ramach startów odbędą się zawody dziecięce, młodzieżowe i marsz Nordic Walking.
Gdynia kocha bieganie, biegacze kochają Gdynię
Parafrazując klasyczny slogan – Gdynia była rozbiegana zanim to było modne. Miasto posiada wspaniałą historię biegów ulicznych. Cofając się o 20 lat nie sposób nie wspomnieć o Prokom Gdynia Maraton 75, którego trasa wiodła Bulwarem Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego oraz ulicami naszego miasta. Był to bieg, którego inicjatorem był Andrzej Magier, brązowy medalista nieoficjalnych mistrzostw świata w biegu na 100 km, mający w swojej bogatej biegowej historii medale mistrzostw Europy i Polski na tym dystansie.
W naszym mieście rozgrywany był również największy w swoim czasie cykl biegów ulicznych w Polsce na dystansie 10 km. W latach świetności Grand Prix Gdyni startowało w nim ponad 25 000 zawodników z całego świata, a bariera 30 minut była regularnie łamana przez najszybszych biegaczy. Rekordowy bieg odbył się w 2014 roku, kiedy reprezentujący Kenię Daniel Muteti minął linię mety po 29 minutach i 1 sekundzie.
to tu w 2020 roku odbywały się mistrzostwa świata w półmaratonie, gdy Krystian Zalewski ustanowił nowy rekord Polski, a drużyna kobiet uplasowała się na 7. miejscu, co stanowiło najlepsze rezultaty naszych biegaczy w historii tych prestiżowych zawodów. W trakcie imprez padło wiele rewelacyjnych wyników, w tym rekord świata w biegu kobiet oraz rekord mistrzostw ustanowiony przez zwycięzcę biegu elity mężczyzn.
Gdynia to również miejsce, gdzie swoje biegowe cele realizowali zwykli amatorzy, kochający ten sport. Należy wspomnieć o Antonim Cichończuku, weteranie, który z każdej mistrzowskiej imprezy, na którą pojechał, wracał z medalem na szyi. Gdynianinem jest także Piotr Suchenia, pierwszy Polak, który wygrał maraton na biegunie północnym, na Antarktydzie, a także stanął na maratońskim podium na każdym kontynencie świata.
Bieganie małe i duże
Gdynia kocha bieganie w każdym wymiarze, nie tylko tym ulicznym i nie tylko podczas dużych imprez. Biegaczy spotkać można bowiem spotkać niemal na każdym kroku, niezależnie od pory roku.
To tu w październiku 2011 roku odbył się pierwszy w naszym kraju parkrun – cykliczne i bezpłatne spotkania biegowo-rekreacyjne organizowane przez samych zawodników w każdą sobotę o 9:00. Od tego czasu uczestnicy na trasie liczącej 5 km wiodącej bulwarem nadmorskim spotkali się ponad pół tysiąca razy. Inicjatywa rozlała się na cały kraj, a obecnie regularne starty odbywają się aż w 85 miejscowościach.
Także właśnie na bulwarze noszącym imię słynnego polskiego kompozytora odbywają się Cykliczne Biegi Śledzia, w których co tydzień entuzjaści ruchu mierzą się z dystansem 10 km, a niegdyś startowały Gdyńskie Biegi Sobotnie.
W Gdyni odbywają się również liczne imprezy przeszkodowe, jak Runmageddon, Biegun, Bieg Morskiego Komandosa czy Formoza Challenge Gdynia, a także biegi na orientację, jak kierowany do osób w każdym wieku – Z mapą i kompasem. Miłośnicy biegów na dystansach ultra (dłuższych niż maraton – 42 195 m), mogli próbować swoich sił, w takich biegach, jak Trójmiejski Ultra Trial, TriCity Trail czy Go o Hell.
Wielki powrót blisko
W ubiegłym roku po przerwie powrócił na gdyńskie ulice Bieg Niepodległości. W biegu głównym i marszu Nordic Walking udział wzięło ponad 2000 zawodników z całego kraju. Grono to dopełniło niespełna 1000 dzieci, które rywalizowały w biegach młodzieżowych.
– Wszystko to pokazuje, że w Gdyni można spełniać swoje biegowe marzenia. Jest to doskonałe miejsce do organizowania imprez sportowych, dlatego Nocny Bieg Świętojański oraz Bieg Niepodległości ponownie powracają do Gdyni – podsumowuje Paweł Brutel, zastępca dyrektora GCS i przypomina: – Namawiam do zapisania sobie w kalendarzu tych dwóch dat: 23 czerwca i 11 listopada. Do zobaczenia na starcie!
Szczegóły dotyczące rejestracji, cennik, trasy oraz szczegóły dotyczące wydarzeń publikowane będą w serwisie www.gdyniasport.pl.
Video dostępne jako załącznik oraz w formie linku: https://www.youtube.com/watch?v=WryndwWth9U&t



08 marca 2023
Turniej Lite Quest #wGdyni 17 i 18 czerwca
Fani koszykówki w wydaniu ulicznym mogą zacierać ręce. Gdyńskie Centrum Sportu poinformowało, że czwarta edycja turnieju 3×3 Gdynia odbędzie się w 17 i 18 czerwca.
– W imprezie swój udział potwierdziły trzy reprezentacje Polski, w tym aktualni Mistrzowie Świata do lat 23. Spodziewamy się również mocnych drużyn europejskich, będzie to zatem wspaniała okazja do zmierzenia się z najlepszymi – komentuje Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu. – Tak, jak w latach ubiegłych, równolegle zorganizujemy turniej dla dzieci i młodzieży, który jest dla nas równie ważny. Z każdym rokiem jest coraz bardziej popularny, a jego zasięg jest już ogólnopolski – dodaje.
Jak na rywalizację uliczną przystało, może w niej uczestniczyć każdy. W zawodach wystartować będą mogli koszykarze z kategorii wiekowych od U-13 do Open. Na zwycięzców czekać będą puchary, medale oraz nagrody finansowe. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę i specjalnie przygotowany pakiet startowy.
Koszykówka 3×3 to odmiana klasycznej koszykówki, w której dwie trzyosobowe drużyny grają przeciwko sobie grając do jednego kosza. Od 2021 formuła 3×3 obecna jest na Letnich Igrzyskach Olimpijskich, w których nasza reprezentacja zajęła 7. miejsce. Największym sukcesem polskich koszykarzy 3×3, było jednak zdobycie złotego medalu na Mistrzostwach Świata do lat 23 rozgrywanych w 2021 roku w Bukareszcie. W najlepszej drużynie globu decydującą rolę odgrywał Adrian Bogucki, zdobywca tytułu Sportowca Roku 2022, który swój tytuł odebrał niedawno na Gali Gdyńskiego Sportu. Zawodnik na co dzień gra na pozycji środkowego w zespole Suzuki Arki Gdynia. Do tej pory w 3×3 Gdynia dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium i obiecuje, że w tym roku również ma na taki plan.
W Gdyni trenuje także pierwsza kadra Polski 3×3. Podopieczni trenera Piotra Renkiela są obecni w zawodach od powstania turnieju i, jak zawsze, stawiani są w roli faworytów. 3×3 Gdynia wygrać może jednak każdy, dlatego biało-czerwoni również ostrzą sobie zęby na zwycięstwo w finale. Szczegóły dotyczące rejestracji, cennik oraz szczegóły dotyczące wydarzenia publikowane będą w serwisie www.gdyniasport.pl.



28 lutego 2023
Bieg Niepodległości 2023
11 listopada, w 105. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbędzie się Bieg Niepodległości, którego organizatorem będzie Gdyńskie Centrum Sportu. W ramach imprezy wystartują dzieci, młodzież i miłośnicy Nordic Walking.
Jako pierwsi na 10 km trasę ruszą zawodnicy startujący w Biegu Głównym i Marszu Nordic Walking. Po zakończeniu zmagań na najdłuższej trasie, do rywalizacji staną najmłodsi adepci biegania. Wzorem ubiegłych wystartują w Biegu Juniora, Młodzika, Starszaka i Malucha. W tym ostatnim, najbardziej obleganym i cieszącym się największa popularnością, dzieci będą mogły startować wraz ze swoimi opiekunami. Będzie to doskonały czas na rodzinne spędzenie świątecznego popołudnia.
Przypomnijmy, że w ostatniej edycji gdyńskiego Biegu Niepodległości udział wzięło ponad 2000 zawodników z całego kraju. Grono to dopełniło blisko 1000 dzieci, które rywalizowały w Biegach Młodzieżowych.
Koniecznie zapiszcie sobie tę datę w kalendarzu! Do zobaczenia na trasie!




16 lutego 2023
Wielkie sportowe emocje czekają nas w najbliższą sobotę, kiedy to reprezentacja polskich rugbistów podejmie drużynę Belgii. Początek meczu o godzinie 21:15 na Narodowym Stadionie Rugby przy ulicy Kazimierza Górskiego 10. Zawody odbywać będą się w ramach rozgrywek Rugby Europe Championship.

https://gdyniasport.pl/pl/aktualnosci/w-sobote-na-nsr-zagramy-z-belgia
01 lutego 2023
2,3 mln złotych przyznał prezydent Gdyni Wojciech Szczurek na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży oraz organizację imprez sportowych w 2023 roku. Do Gdyńskiego Centrum Sportu wpłynęło 83 wniosków, wśród których 72 otrzymało dofinansowanie.
https://gdyniasport.pl/pl/aktualnosci/dotacje-na-szkolenie-mlodziezy-i-imprezy-sportowe-przyznane
14 grudnia 2022
Rusza sezon na łyżwy. Otwarcie gdyńskiego lodowiska
W piątek 16 grudnia fani łyżew wjadą na lodową taflę. Oficjalne rozpoczęcie sezonu na nowo powstałym lodowisku zaplanowano na godzinę 17:00.
– Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców na inaugurację gdyńskiej ślizgawki. Jestem przekonany, że niezwykle klimatyczne sąsiedztwo Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego uczyni ten sezon wyjątkowym, a mali i duzi łyżwiarze będą mieli sporo frajdy z jazdy. Do zobaczenia na tafli – zachęca Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.
Jako pierwsze lód sprawdzą dwie solistki ze szkoły łyżwiarstwa Łyżwy3City.pl. Panie wykonają pokaz jazdy, który będzie składał się ze skoków, piruetów, sekwencji kroków i elementów wykonywanych przez profesjonalnych łyżwiarzy na zawodach.
Wśród prezentujących swoje sportowe umiejętności zobaczymy utytułowaną łyżwiarkę Emilię Rewako. W swojej karierze zdobyła mistrzostwo polski w tańcach na lodzie, kilkukrotnie brała udział w mistrzostwach świata juniorów. Była również uczestniczką popularnego programu telewizyjnego „Gwiazdy Tańczą na Lodzie”.
Kolejnym punktem programu otwarcia lodowiska będzie godzinna nauka jazdy na łyżwach dla początkujących. Czekają nas konkursy i animacje z wykorzystaniem pachołków, tyczek, krążków, obręczy hula-hop i szarf. Uczestnicy poznają prosty układ choreograficzny, który zakończy oficjalną część. Dla osób biorących udział w zabawie na lodzie organizatorzy przewidzieli pamiątkowe gadżety.
Przypomnijmy, że oprócz samego lodowiska powstało także zaplecze socjalne i sanitarne oraz wypożyczalnia sprzętu: łyżew, kasków, a także specjalnych chodzików („pingwinków”) dla osób rozpoczynających naukę. Dostępny będzie również serwis umożliwiający naostrzenie swoich łyżew.
Odkryte lodowisko z taflą o wymiarach 19 m x 30 m zlokalizowane jest na parkingu zewnętrznym Centrum Handlowego Riviera i dostępne będzie 7 dni w tygodniu. Szczegółowy grafik i cennik znaleźć można na gdyniasport.pl.

05 listopada 2022
Bieg Niepodległości #wGdyni.
Do biegowego wydarzenia, które elektryzuje wszystkich uczestników pozostał nieco ponad tygodzień. Choć początkowo limit biegaczy wynosił 1500, ogromne zainteresowanie sprawiło, że zwiekszyliśmy limit o kolejny tysiąc!
– Ten bieg zawsze był bardziej wyjątkowy niż inne. Jego otoczka sprawiała, że wspólnie mogliśmy świętować odzyskanie niepodległości – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni. – To znakomita wiadomość, że po dwuletniej przerwie ponownie 11 listopada spotkamy się na trasie – dodaje.

Wszystko rozpocznie się punktualnie o godzinie 9:00, na którą zaplanowano start Biegu Głównego i marszu Nordic Walking. Zawodnicy wystartują z ulicy Kazimierza Górskiego i ruszą na 10 km, trasę, która prowadzić będzie Aleją Zwycięstwa, ulicą Świętojańską, Aleją Marszałka Józefa Piłsudskiego, Bulwarem Nadmorskim i Władysława IV. Meta, podobnie jak start, zlokalizowana będzie na wysokości Narodowego Stadionu Rugby, a biuro zawodów mieścić się będzie w Gdynia Arenie.
Powracający po dwóch latach na gdyńskie ulice Bieg Niepodległości niesie za sobą kilka nowości. Jedną z nich jest dystans Marszu Głównego.
Do tej pory towarzyszący Biegu Głównemu Marsz odbywał się na dystansie przede wszystkim 1,5 km. Tym razem uczestnicy marszu Nordic Walking zmierzą się z trasą blisko siedem razy dłuższą. 10 km to dystans całkowicie nowy, niekiedy masz Nordic Walking miewał 4 km długości.
– Marsz Główny wchodzi na zupełnie nowy poziom. Debiutujemy na dystansie znacznie dłuższym niż w poprzednich latach. To będzie nie lada wyzwanie, ale i jeszcze większa satysfakcja z przekroczenia mety – przyznaje Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu i stały uczestnik marszów Nordic Walking.

– Dla najlepszych osób w biegowej klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn przygotowaliśmy nagrody finansowe, a w kategoriach wiekowych zarówno w biegu, jak i w marszu, pierwsze trójki otrzymają pamiątkowe puchary – zaznacza Paweł Brutel zastępca dyrektora GCS – i dodaje – tradycyjnie na szyjach wszystkich, którzy przekroczą linię mety, zawisną pamiątkowe medale.

Tradycją gdyńskich biegów stały się biegi młodzieżowe, w których wystartować mogą najmłodsi miłośnicy spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Tak będzie również w tym roku. Po zakończeniu biegu głównego, rozegrane zostaną biegi młodzieżowe. – Wzorem ubiegłych lat będą to: Bieg Juniora, Młodzika, Starszaka i Malucha. W tym ostatnim najmłodsi adepci biegania będą mogli startować wraz ze swoimi opiekunami. Będzie więc to doskonały czas na rodzinne spędzenie piątkowego popołudnia – zachęca Brutel i podsumowuje – obchody niepodległej to doskonały moment na spędzenie wspólnego czasu dla całych rodzin.
Przypominamy, że Bieg Niepodległości odbędzie się w piątek 11 listopada w Gdyni.
Zachęcamy do kibicowania!
28 kwietnia 2022r.
Zapisy na 3×3 Gdynia otwarte
Organizatorzy zawodów 3×3 nie zwalniają tempa. Kilka dni po ogłoszeniu, że rywalizacja mężczyzn będzie turniejem FIBA Lite Quest otwarta została rejestracja dla wszystkich uczestników. W zawodach, które odbędą się na parkingu GCS 21 i 22 maja 2022 roku wystartować będą mogli koszykarze z kategorii wiekowych od młodzieżowych do Open.

Gdyński turniej jest największym w tej odmianie koszykówki w kraju. Do poprzedniej edycji zawodów zgłosiło się aż 137 drużyn, co oznacza że w Gdyni rywalizowało blisko 550 miłośników basketu, w tym zespoły męskiej i żeńskiej reprezentacji oraz wielu zawodników rywalizujących na parkietach Energa Basket Ligi. 3×3 Gdynia łączy dzieci z dorosłymi, amatorów i profesjonalistów, gwiazdy oraz ich fanów. Jak na ideę koszykówki ulicznej przystało w turnieju uczestniczyć może każdy.

Prawdziwą zachętą do turnieju jest właśnie możliwość rywalizacji z najlepszymi koszykarzami w kraju, w tym kadrą Piotra Renkiela. Biało-czerwoni, którzy rywalizacją w Gdyni w ubiegłym orku przygotowywali się do ubiegłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio, zajęli dopiero 4. miejsce, więc w tym roku z pewnością ostrzyli sobie zęby na zajęcia miejsca na podium.

Trzecia edycja zawodów odbędzie się w dniach 21-22 maja w Gdyni na profesjonalnych boiskach zlokalizowanych na parkingu Gdyńskiego Centrum Sportu.
– Nie mamy wątpliwości, że czeka nas kapitalna impreza która zostanie rozegrana na 5 boiskach dedykowanych do 3×3 – zaprasza Paweł Brutel, zastępca dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Z zapisami nie warto zwlekać, bowiem rejestracja potrwa tylko do 13 maja, a w części kategorii obowiązują limity miejsc. Każdy uczestnik w pakiecie otrzyma markową, dwustronną koszulkę ICON. Start w kategoriach młodzieżowych kosztuje 99 zł, a rejestracja open wymaga rejestracji w kwocie 199 zł. Na najlepszych czekać będą puchary, medale oraz nagrody finansowe. Dodatkowo zwycięzca turnieju open mężczyzn otrzyma bilet na wskazany przez FIBA turniej CHALLENGER dla zawodników legitymujących się polskim obywatelstwem.
https://www.youtube.com/watch?v=W2k_B1oTG4E – link do video
https://gdyniasport.pl/pl/imprezy/3×3 – zapisy i info

21 marca 2022r.
Sportowe rozpoczęcie sezonu w Gdyni!
Wiosenny okres to najlepszy czas na doskonalenie sportowych umiejętności. Już tylko kilka miesięcy dzieli nas od gorącego otwarcia sezonu. Zapraszamy do wzięcia udziału w imprezach organizowanych przez Gdyńskie Centrum Sportu, które wraz z nastaniem cieplejszych dni zawitają do naszego miasta. Co planujemy na nadchodzący sezon? Zobaczcie!
Trzecia edycja ulicznej koszykówki 3×3 Gdynia
Turniej koszykówki ulicznej 3×3 Gdynia powinien znaleźć się na stałe w kalendarzu każdego miłośnika basketu. Dzięki tym zawodom koszykówka wróciła do swoich ulicznych korzeni przypominając starszym zawodnikom rywalizację w turniejach streetballa organizowanych na Placu Grunwaldzkim w Gdyni. Zawody łączą dzieci z dorosłymi, amatorów i profesjonalistów, gwiazdy oraz ich fanów. Dzięki pasji i pracy organizatorów powstał największy i najlepszy turniej dla dzieci i młodzieży w Polsce. Na parkingu przy ul. Olimpijskiej, na kilkunastu specjalnie przygotowanych, pełnowymiarowych boiskach, odbędą się pojedynki drużyn żeńskich i męskich w swoich kategoriach – od U11 do Open. Na zwycięzców czekać będą tytuły najlepszych ekip w kraju, puchary, medale oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Aktywna Plaża – siatkarskie emocje!
Z koszykarskich parkietów przenosimy się na plażę a tam druga edycja turnieju Aktywna Plaża 2022.
Turniej siatkówki plażowej dla kobiet i mężczyzn przebojem wdarł się do sportowego kalendarza letnich imprez sportowych, a szybkość z jaką rozeszły się zapisy do ubiegłorocznych rozgrywek, zaskoczyła wszystkich. Miejscem rozgrywania wydarzenia pozostaje niezmiennie plaża Gdynia Śródmieście. Turniej rozegrany zostanie zgodnie z obowiązującymi przepisami gry w siatkówkę plażową FIVB, co sprawi, że możemy liczyć na pojawienie się czołowych polskich siatkarzy, pragnących powalczyć o cenne nagrody. Na najlepszych czekać będą nie tylko pamiątkowe puchary i medale, ale także nagrody finansowe.

Takie emocje tylko w Gdyni!
6 grudnia 2021r.
Trzecia edycja 3×3 Gdynia zbliża się wielkimi krokami.
Niespełna pół roku zostało do rozpoczęcia zapisów do największego turnieju koszykówki ulicznej w Trójmieście. 3×3 Gdynia, bo o tym turnieju mowa, przebojem wdarło się w kalendarz imprez sportowych organizowanych przez Gdyńskie Centrum Sportu, udowadniając, że to właśnie uliczny basket, jest jedną z najbardziej popularnych dyscyplin sportu w naszym mieście.
– W zawodach wystartować będą mogli koszykarze praktycznie z wszystkich kategorii wiekowych. W bieżącym roku mogliśmy kibicować najmłodszym koszykarzom z kategorii U11 oraz zawodowcom, którzy swoje umiejętności prezentują na ogólnopolskich parkietach – mówi zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu Paweł Brutel.
Turniej odbędzie się w czerwcu i warto sobie już teraz zapisać ten termin w swoim kalendarzu. Liczba miejsc, podobnie jak w ubiegłych latach, będzie ograniczona.
W tegorocznej rywalizacji w szranki stanęło 120 drużyn, a aż 40 z nich uczestniczyło w męskiej kategorii Open. Zwycięzcami turnieju głównego został zespół Fahrenheit Universities Gdańsk, wśród pań triumfowała biało-czerwona kadra występująca pod szyldem Team Polska 1.
W imprezie udział wzięła także nasza reprezentacja Polski panów, która w znakomitym stylu wywalczyła awans do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Kadra trenera Piotra Rynkiela pod nazwą Team Poland zagrała w składzie: Szymon Rduch, Paweł Pawłowski, Michael Hicks, Przemysław Zamojski.
– Tegoroczny turniej był jednym z lepszych w historii polskiej koszykówki 3×3. Myślę, że w przyszłym roku nad morze ponownie zjedzie się czołówka polskiej koszykówki ulicznej, a nasz turniej na stałe wpisze się w kalendarz nie tylko polskiego streetballa – wspomina Brutel. – Do zobaczenia w czerwcu!



1 października 2021r.
Najmłodsi kolarze ścigali się w gdyńskich lasach!
Za nami MTB Gdynia Kids 2021, czyli zawody rowerowe dla najmłodszych miłośników terenowej jazdy na dwóch kółkach. Kolarze opanowali gdyńskie lasy i tereny wokół Gdynia Areny niejednokrotnie zadziwiając swoją walką i nieustępliwością zgromadzonych na mecie rodziców i kibiców. Adepci jednośladów swoje siły sprawdzili na specjalnie przygotowanych trasach, odpowiednich dla ich kategorii wiekowych i poziomu zaawansowania.
– Cieszę się niezmiernie, że po rocznej przewie możemy wrócić do organizacji wyścigów rowerowych dla najmłodszych kolarzy mówi – Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni do spraw rozwoju, i dodaje: – Mam nadzieję, że pierwsze kroki stawiane dzisiaj przez najmłodszych na rowerkach biegowych, będą milowym krokiem, który rozpocznie wielką niekończącą się kolarską przygodę.
Mimo, że elektroniczne zgłoszenia zakończyły się 30 sierpnia, to dla wszystkich, niezdecydowanych przygotowano dodatkowe 100 pakietów, które można było zakupić w dniu imprezy. Pakiety cieszyły się wielkim powodzeniem i praktycznie w całości zostały wykupione przez głodnych sportowych wyzwań kolarzy górskich, co świadczyło o wielkim zainteresowaniu gdyńską imprezą.
– To fantastyczne uczucie być częścią wielkiego kolarskiego święta, które odbywa się w naszym mieście – mówi radny miasta Gdyni Jakub Ubych. – Uśmiech najmłodszych kolarzy, poruszających się na swoich rowerkach jest bezcenną nagrodą dla organizatorów i wszystkich tych, dzięki którym nasza impreza mogła się odbyć w tych niepewnych pandemicznych czasach – dodaje.
Jako pierwsi swoje zmagania rozpoczęli uczestnicy kategorii MINI, czyli dzieci do lat sześciu. W zależności od poziomu swoich umiejętności, mogli wybrać trasę uproszczoną o długości 400 m, lub leśną. Ta pierwsza w całości poprowadzona została utwardzonymi drogami Gdyńskiego Forum Sportu, natomiast leśna, przeznaczona dla tych, którzy pewniej czuli się na swoich dwukołowych pojazdach wiodła ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Wszyscy, którzy pokonali trasę, otrzymali na mecie pamiątkowe medale, które zostały wykonane z naturalnych materiałów, oddając klimat ścigania się w gdyńskim lesie.
Po najmłodszych zawodnikach, swoje zmagania rozpoczęły dzieci w wielu 7-11 lat z kategorii MEDIUM. Rywalizowali oni na pętli liczącej 3 km, gdzie znalazł się łagodny, lecz wymagający leśny fragment, jak na wyścigi MTB przystało. W tej kategorii wiekowej zwyciężyli odpowiednio Jan Iwoła z Trek Gdynia Młode Wilki wśród chłopców oraz Kinga Słomion z Belta Team Gdańsk w kategorii dziewcząt. Pamiątkowe puchary wręczał radny miasta Gdyni Jakub Ubych, który imprezę podsumował tak – Sposób w jaki przebiegała rywalizacja powodował nie tylko u kolarzy, ale i u mnie, szybsze bicie serca, gdyż emocje wśród najmłodszych sięgały zenitu. Nikt nie odstawiał nogi i każdy starał się z siebie wykrzesać nie 100 ale 110% mocy.
Jako ostatni na najdłuższą i najtrudniejszą technicznie trasę, wyruszyli zawodnicy z kategorii MAXI, której trasa o długości 5 km w większości wiodła leśnymi ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Na kolarzy czekał jeden wymagający podjazd, który już na pierwszym okrążeniu zweryfikował umiejętności rowerzystów. Najlepszymi zawodnikami z przedziału wiekowego 12-16 lat zostali Julian Zwolak który linię mety pokonał z czasem 12:40 oraz Jadzia Kucharska której przejechanie całej trasy zajęło 12:21, tym samym to właśnie młoda zawodniczka z Belta Team Gdańsk, jako pierwsza przecięła linię mety.
Najmłodszym kolarzom kibicowali licznie zgromadzeni kibice, wraz z zawodnikami, którzy dzień później, rywalizowali w 7R CST MTB Gdynia Maratonie, imprezie włączonej do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI.





1 sierpnia 2021r.
Zdrofit Fitness Klub partnerem technicznym SPR Gdynia!
Z ogromną radością informujemy o nawiązaniu współpracy SPR Gdynia z siecią klubów fitness ZDROFIT. Dzięki współpracy nasze zawodniczki będą mogły dbać o kondycję i rozwój fizyczny w największej sieci klubów fitness w Polsce. ZDROFIT posiada kluby m.in. w Trójmieście, Koszalinie, Warszawie i okolicach oraz Kielcach. Każdy klub posiada strefę siłową wyposażoną w światowej klasy sprzęt, przestronne, klimatyzowane i wygodne sale do zajęć grupowych oraz wysoko wykwalifikowaną kadrę.
Misją ZDROFIT jest motywowanie innych do zmiany swoich nawyków poprzez mądre podejście do aktywności fizycznej i czerpanie ze sportu satysfakcji oraz pozytywnej energii.
Zdrowy ruch to dobra forma, lepsza kondycja i zdrowie – zarówno to fizyczne, jak i psychiczne.
Pierwsze zajęcia pod okiem trenera przygotowania motorycznego:






14 maja 2021r.
Raz, dwa, trzy, 3×3 – ruszyły zapisy do koszykarskiego turnieju 3×3 Gdynia
Już niedługo, bo w dniach 19 i 20 czerwca, koszykówka znów zawładnie Gdynią. To właśnie wtedy rozpocznie się długo wyczekiwane koszykarskie święto, czyli druga edycja turnieju 3×3 Gdynia.
W tym roku turniej ulicznego basketu 3×3 Gdynia może zgromadzić około 800 osób, wśród których wystąpią dzieci oraz gwiazdy seniorskiego basketu i zawodnicy gdyńskich klubów, którzy razem stworzą wielkie koszykarskie święto koszykówki w ulicznym wydaniu.
– Zapisy do turnieju wystartowały i potrwają do dnia 31.05.2021 do godz. 23:59, więc nie ma na co czekać, bo ilość miejsc oraz czas do zapisów są ograniczone – podsumowuje zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu Paweł Brutel.
Na parkingu na terenie Gdyńskiego Forum Sportu na specjalnie przygotowanych, pełnowymiarowych boiskach, odbędą się pojedynki drużyn żeńskich i męskich w swoich kategoriach od U11, U13, U15, U17 oraz Open. Obecność w Gdyni najlepszych młodych koszykarzy, dla których turniej może stać się przystankiem w drodze do rozpoczęcia zawodowej przygody z tym sportem, wydaje się pewna.
By zostać częścią tego koszykarskiego święta wystarczy zebrać czteroosobową drużynę i się zapisać. Jak to zrobić? KLIKNIJ TU I DOŁĄCZ <link do: https://gdyniasport.pl/pl/projekty/3×3>

8 kwietnia 2021r.
Wraz z nastaniem wiosny i przyjściu cieplejszych dni Gdyńskie Centrum Sportu stawia na projekty skierowane dla osób spędzających czas na świeżym powietrzu. Zakończyliśmy zapisy do naszego wiosennego wydarzenia, jakim jest „Rowerowy Maj”, czyli projektu mającego na celu popularyzowanie roweru jako ekologicznego środka transportu do szkoły. Jego celem jest wyrobienie dobrych i zdrowych nawyków wśród dzieci i młodzieży, które utrzymywać się będą również po zakończeniu kampanii i docelowo w dorosłym życiu. Poprzez naszą kampanię skutecznie zmieniane są okolice szkół na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom. Zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci do szkół poprawia się równocześnie bezpieczeństwo na osiedlach.
Z pozostałych projektów rowerowych dedykowanych aktywności na świeżym powietrzu GCS organizuje skierowany dla najmłodszych adeptów dwóch kółek projekt pod nazwą „Odprowadzam sam” oraz dla wszystkich, którzy w swoich podróżach do pracy samochody zamienili na rowery, akcję „Do pracy jadę rowerem”. Finalizacją tych trzech projektów dla wielu osób może stać się start w ogólnodostępnych zawodach „MTB Gdynia Maraton”, które odbędą się 18 i 19 września.
Oprócz rowerowych projektów, na które w tym roku położyliśmy duży nacisk, dla mieszkańców i turystów przygotowujemy inne, równie atrakcyjne wydarzenia, które odbędą się oczywiście na świeżym powietrzu.
W weekend 18 –20 czerwca parkingu między Gdynia Arena a C. H. Riviera stanie się areną koszykarskich zmagań łącząc zawodników występujących na profesjonalnych koszykarskich parkietach i amatorów w formule koszykówki ulicznej. Będzie to druga edycja turnieju koszykówki ulicznej „3 x 3 Gdynia” i podobnie jak w ubiegłym roku odbędą się tutaj Mistrzostwa Polski do lat 17 oraz 23.
Gorące wakacyjne miesiące zachęcać będą jak zawsze do wypoczywania na gdyńskich plażach, więc tradycyjnie od czerwca do sierpnia zorganizowane zostaną plażowe aktywności, czyli „Aktywne Lato”. Jak zawsze, będzie to cykl wydarzeń skierowanych do pasjonatów sportów plażowych, którzy rok rocznie przyjeżdżają do Gdyni w celu sprawdzenia swoich sportowych umiejętności. Śmiało można powiedzieć, że wakacyjne turnieje plażowe stały się letnią wizytówką naszego miasta. Oprócz tradycyjnych zawodów w tym sezonie odbędzie się także duży turniej piłki siatkowej skierowany do wszystkich, którym marzy się rywalizacja na wysokim sportowym poziomie.
Gorąco zapraszamy do promowania zdrowego trybu życia w ciężkim okresie pandemii oraz do udziału w gdyńskich sportowych projektach. W zdrowym ciele zdrowy duch!

24 marca 2021r.
Dzień dobry,
Chcielibyśmy się podzielić z Państwem nowymi video zajęciami sportowymi oraz z dietetyki w ramach Wgraj się – projektu we współpracy GCS z GCZ, popularyzującego nawyki prozdrowotne.
Mamy nadzieję, że gotowy materiał treningowy przyda się zarówno, rodzicom, nauczycielom wychowania początkowego jak i nauczycielom wychowania fizycznego.
Link do postu promocyjnego projektu @Wgrajsie na FB.
https://www.facebook.com/wgrajsie/posts/226026219222523
Linki do playlisty Wgraj się z treningami i strony www z materiałami.
https://www.youtube.com/playlist…
www.wgrajsie.gdyniasport.pl
Zachęcamy do korzystania.
2 marca 2021r.
Gdynia nakręcona w 2021 roku
Gdyńskie Centrum Sportu mimo trwającej pandemii nie poddaje się i wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców. Zgodnie z łacińskim powiedzeniem „w zdrowym ciele zdrowy duch” planuje dla gdynian na najbliższe miesiące wiele sportowych aktywności na świeżym powietrzu. Już dziś warto zapisać je w swoim kalendarzu!
Rowerowe projekty pod skrzydłami GCS
W maju w mieście wystartuje skierowana do uczniów szkół podstawowych 5. edycja projektu „Rowerowy maj”. Jego celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz komunikacji rowerowej. Udział w rywalizacji gwarantuje dojeżdżającym na rowerach uczniom atrakcyjne nagrody, ale przede wszystkim poprawę kondycji fizycznej, wyrobienie nawyku codziennych dojazdów do szkoły rowerem – nie tylko w maju.

Kolejny ciekawy projekt, na który koniecznie należy zwrócić uwagę, to akcja „Do pracy jadę rowerem”. To konkurs skierowany do pracowników gdyńskich firm, którzy traktują rower jako codzienny środek transportu. W ramach za regularnie prowadzoną rowerową aktywność, pracownicy biorący udział w kampanii otrzymywać będą zdrowe rowerowe śniadania oraz owoce. Projekt trwać będzie od kwietnia do października.
Góry nad morzem niezależnie od wieku
Na szczególną uwagę zasługuje trzeci wrześniowy weekend (18–19), w którym w sobotę na kolarskie trasy zlokalizowane nieopodal hali Gdynia Arena, wyruszą najmłodsi adepci dwóch kółek w ramach zawodów MTB skierowanych do najmłodszych. Dzień później, w niedzielę, gdyńskie lasy staną się areną dla najlepszych polskich i światowych kolarzy ścigających się w ramach MTB Gdynia Maratonu – po raz pierwszy pod szyldem UCI w kategorii C1. Zaufanie Międzynarodowej Unii Kolarskiej, która przyznała miastu z morza i marzeń prawo do organizacji tak prestiżowych zawodów doskonale pokazuje, jak mocnym graczem na kolarskim rynku stała się Gdynia. W wydarzeniu będą mogli wziąć udział również wszyscy amatorzy chcący spróbować swoich sił na wyczynowych trasach.

Trzymaj formę przez cały rok
To oczywiście nie wszystko, co GCS planuje dla mieszkańców Gdyni, wierząc że sytuacja pandemiczna w kraju się uspokoi i w zdrowiu będziemy wszyscy mogli korzystać z wielu atrakcji na świeżym powietrzu.
W weekend 18 –20 czerwca na parkingu między Gdynia Arena a C. H. Riviera odbędzie się druga edycja 3×3 Gdynia – turnieju koszykarskiego łączącego zawodników występujących na profesjonalnych koszykarskich parkietach i amatorów w formule koszykówki ulicznej. Podobnie jak w pierwszej edycji, w Gdyni w ramach imprezy odbędą się Mistrzostwa Polski do lat 17 oraz 23.


W czerwcu, lipcu i sierpniu tradycyjnie zorganizowane zostaną aktywności na plaży Gdynia Śródmieście pod szyldem Aktywnego Lata – cyklu wydarzeń skierowanego do wszystkich pasjonatów sportów plażowych. To niesamowite miejsce rok rocznie przyciąga wielu spragnionych zmagań na piasku sportowców, stając się letnią wizytówką naszego miasta. Poza tradycyjnymi zawodami w tym sezonie odbędzie się także duży turniej piłki siatkowej.



Gorąco zapraszamy do udziału w gdyńskich sportowych projektach i szczególnie namawiamy do promowania zdrowego trybu życia w ciężkim okresie pandemii. Niech forma będzie z Wami!
15 lutego 2021r.

27 stycznia 2021r.
Pilotażowa odsłona programu „Wgraj się” wchodzi w kolejną fazę. Solidnie przepracowany okres świąteczno-feryjny zaowocował stworzeniem nowych treningów stworzonych specjalnie dla uczniów gdyńskich szkół. Instruktorzy przygotowali ćwiczenia poprawiające stabilizację i gibkość, a także dedykowane zajęcia taneczno-ruchowe oraz jogę. Nowością są lekcję… dietetyki!
Przypomnijmy, że program wystartował we wrześniu w Szkole Podstawowej nr 45 i objął cztery klasy II. W tym czasie z uczniami spotkali się m. in. rugbiści Arki czy szczypiornistki SPR Arki. Równolegle prowadzone były pracę nad materiałami wideo, z których najmłodsi mogli korzystać w domu. Zaledwie kilka kliknięć myszką dzieło ich od rozpoczęcia treningów siły, skoczności, wytrzymałości czy rozciągania.
Teraz przyszedł czas na nowy zestaw zajęć. Na serwisie Youtube.com wylądowały już treningi gibkości:
I stabilizacji:
A w kolejce czekają już kolejne materiały poświęcone m. in.: zumbie, jodze, czy dietetyce. Zaciekawieni? Poznajcie naszych instruktorów, którzy wprowadzają najmłodszych na wyższy poziom świadomości w zakresie zdrowego stylu życia.
Agnieszka Danielewicz
Doświadczona dietetyk, wykładowca i trener motywacyjny, właścicielka Instytutu Eligo badającego nawyki żywieniowe u dzieci.
Autorka publikacji i metod wspierania w zmianie nawyków żywieniowych. Dająca zawsze dobre rady; „Ruda” z podręcznika „Na zdrowie”.
Marta Miguła
Joginka, nauczycielka ekspresji ciała, muzyko i socjoterapeutka. Zajmuje się ruchem kreatywnym w edukacji – joga, taniec, ekspresja. Prowadzi zajęcia jogi oraz ruchu kreatywnego dla dzieci i rodzin oraz kursy uważności dla dzieci metodą Eline Snel. Uczy nauczycieli szkolnych i przedszkolnych, nauczycieli jogi, rodziców : „Jak kreatywnie uczyć dzieci jogi” na autorskich szkoleniach. Prowadzi kameralne centrum jogi Yoga Studio Nirmala w Pruszczu Gdańskim.
Monika Tran Van Z zawodu jest pedagogiem specjalnym, instruktorką Zumba® Fitness, Zumba Kids & Kids Junior®, Zumba Gold®, instruktorką Fitness. Monika od dziecka jest związana z tańcem i muzyką, trenując taniec towarzyski. W ramach GDYŃSKIGO PORUSZENIA prowadzi zajęcia Zumba Fitness dla dorosłych i Zumba Gold dla seniorów. Założycielka mobilnej szkoły tańca
Piotr Saj
Trener piłki nożnej w AP KP Gdynia, uprawnienia trenerskie UEFA „C”. Co roku aktywuje podczas AKTYWNEGO LATA na gdyńskiej plaży, organizator turniejów i imprez sportowych.
Monika Raszke -Strużyk
Instruktorka pilates, fitness, trenerka personalna, była reprezentantka Polski w gimnastyce artystycznej, zawodowa akrobatka. Uwielbia pracować z ludźmi, dzielić się energią oraz wiedzą.
***************
„Wgraj się” to projekt popularyzujący aktywność fizyczną wśród dzieci w Gdyni. Badania Gdyńskiego Centrum Zdrowia wykazały bowiem, że niemal co piąty testowany 9-latek w naszym mieście zmaga się z nadwagą, a co trzeci wykazuje słabą lub bardzo słabą wydolność fizyczną. Gdyńskie Centrum Sportu zaniepokojono wynikami postanowiło razem z GCZ nauczyćmłodych mieszkańców zdrowych nawyków oraz zaszczepić w nich pociąg do sportu i zdrowego stylu życia.


17 listopada 2020r.
„Wgraj się”. Pilotażowy program Gdyńskiego Centrum Sportu

Badania Gdyńskiego Centrum Zdrowia wykazały, że niemal co piąty testowany dziewięciolatek w naszym mieście zmaga się z nadwagą, a co trzeci wykazuje słabą lub bardzo słabą wydolność fizyczną. Zaniepokojeni wynikami Gdyńskie Centrum Sportu wraz z GCZ chcą zaszczepić wśród najmłodszych pociąg do sportu i zdrowego stylu życia. Dlatego powstał „Wgraj się”.
To pilotażowy program partnerski, który wystartował we wrześniu i obejmuje w sumie cztery klasy II w Szkole Podstawowej nr 45.
Aby uniknąć otyłości wśród dzieci niezbędne są zdecydowane działania, które przekonają najmłodszych oraz ich rodziców do tego, że na walkę o zdrowie nigdy nie jest za późno. Program „Wgraj się” ma na celu naukę prawidłowych nawyków żywieniowych oraz zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej. Jest podzielony na dwie części: szkolną oraz pozaszkolną.
– Działania w szkole połączone będą z badaniami medycznymi i kondycyjnymi uczniów, dzięki którym rodzice poznają stan początkowy sprawności dziecka oraz zalecenia fizjoterapeuty i dietetyka. Uzyskane wskaźniki z badań kondycyjnych będą porównane z badaniami przeprowadzonymi ponownie na koniec programu, aby ocenić skuteczność realizowanych w ramach programu działań – wyjaśnia dyrektor Gdyńskiego Centrum Zdrowia Anna Melki.
– Zajęcia sportowe w szkołach prowadzone są przez naszych trenerów, a nauczyciele otrzymali scenariusze zajęć oraz dodatkowy sprzęt sportowy. Ponadto, nie zabraknie treningów z gwiazdami gdyńskiego sportu czy imprez popularyzujących współzawodnictwo – dodaje dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Przemysław Dalecki.
O ile oferta szkolna, choć atrakcyjna, wydaje się dość tradycyjna, to siłą ,„Wgraj się” są działania w Internecie. Wraz z początkiem programu, na stronie Gdyńskiego Centrum Sportu oraz social mediach GCS cyklicznie pojawiają się „Wyzwania”, które uczniom SP nr 45 rzucają Nadzieje Gdyńskiego Sportu.
Już teraz można wgrać się w specjalnie przygotowane i wyselekcjonowane treningi. Pod okiem licencjonowanych trenerów dzieci poprawiać mogą:
- koordynację,
- wytrzymałość,
- siłę,
- skoczność,
- poziom rozciągnięcia,
- umiejętności tańca i energetycznej zumby.
Zajęcia prowadzą: Monika Tran Van – pedagog specjalny, instruktorka Zumba® Fitness, Zumba Kids & Kids Junior®, Zumba Gold®, oraz instruktorka Fitness, a także Mateusz Powązka – trener Gdyńskiej Akademii Koszykówki. Specjalizuje się w kształceniu dzieci w wieku od 7 do 11 lat.
Playlista z treningami dostępna jest pod adresem: https://www.youtube.com/playlist?list=PLdhCXUOxLLddu0c5Jh2y4tyLeodiTFlky
Obecnie wielu z nas spędza w domu więcej czasu niż zwykle. Zachęcamy do dbania o formę i wspólnych treningów „Wgraj się” rodziców z dziećmi.

31.03.2020r.
Gdynia to przyszłość.
To młode, dynamiczne, prężnie rozwijające się miasto, które dzięki wzorowej współpracy wielu środowisk wyróżnia się innowacyjnością na tle Pomorza oraz całej Polski. Czyste powietrze, nadmorski klimat oraz doskonała lokalizacja sprzyjają kreatywności, podejmowaniu nowych wyzwań i wyznaczaniu ambitnych celów, będących domeną tutejszych mieszkańców.
Gdynia to natura. To kilometry piaszczystych plaż i strzelistych klifów, to ogrom zieleni i dziesiątki szlaków pieszych i rowerowych. Różnorodność ukształtowania terenu jest niezwykła: z jednej strony kojące szumem fal Morze Bałtyckie, a z drugiej zalesione wzgórza, przywodzące na myśl scenerię południowej Polski. Tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego są stworzone do leśnych wędrówek, rowerowych wypadów oraz kontemplacji przyrody.
Gdynia to zdrowie. To właśnie tutaj mieszkańcy oddychają najczystszym powietrzem w kraju i w pełni oddają się swoim pasjom. Szeroko pojęta aktywność funkcjonuje tu zarówno w okazałych arenach sportowych, jak i przestrzeni miejskiej. Działalność Gdyni w zakresie popularyzacji zdrowego trybu życia oraz profilaktyki zdrowotnej została zauważona i doceniona. Tytuł „Samorządu od serca” jest swoistym znakiem jakości – stemplem pieczętującym zdrowe oblicze miasta.
Gdynia to uśmiech. To najszczęśliwsze miasto w Polsce, które nie boi się realizować swoich marzeń. Bogata oferta kulturalna i gastronomiczna sprawia, że w Gdyni nie można się nudzić, a każdy dzień traktowany jest jak wielka przygoda.
Gdynia to emocje. To imprezy największego kalibru i ogromna energia generowana przez sportowców z całego globu. Powierzenie Gdyni organizacji mistrzostw świata w różnych dyscyplinach potwierdza potencjał miasta z morza i marzeń. To jasny komunikat: Gdynia kocha sport, a sportowcy kochają Gdynię.